Uprava Slovenskega državnega holdinga (SDH) je v imenu države kot edinega družbenika Pošte Slovenije minuli četrtek prevetrila nadzorni svet družbe. Urški Kežmah je podelila nov štiriletni mandat, namesto Barbara Cerovšek Zupančič in Barbare Nose, ki jima konec meseca poteče mandat, pa je imenovala Janeza Žlaka in Alenko Urnaut.
Menjava v nadzornem svetu
Novi mandat Urške Kežmah je začel teči v petek, štiriletni mandat Žlaka in Urnaut pa bo stekel 2. julija, je razvidno iz sklepov, objavljenih na spletnih straneh SDH.
V nadzornem svetu so od predstavnikov kapitala še Gašper Marc, ki mu mandat poteče decembra, Mihovil Rameša in Andrej Kohont, ki imata mandat do konca junija 2029 oz. do marca prihodnje leto.
Po navedbah spletnega portala Info360 bi menjava v nadzornem svetu lahko napovedovala tudi zamenjave v upravi državnega poštnega in logističnega podjetja, ki jo vodi Marko Cegnar.
Pošta Slovenije leto končala s skoraj štirimi milijoni evrov izgube
Po neuradnih informacijah portala naj bi Pošta Slovenije leto končala s skoraj štirimi milijoni evrov izgube. Da so poslovali negativno, so za portal v Pošti tudi priznali, gre pa za prvi negativni poslovni rezultat po letu 2013.
Pomemben vpliv na izid sta imela o navedbah Pošte za portal predvsem dva dejavnika, in sicer odprava odloženih davkov ter oblikovanje dodatnih rezervacij iz razloga pravnomočne sodbe glede plačila dodatnih pokojninskih prispevkov za poklicne voznike. Lanski rezultati poslovanja naj bi bili sicer uradno objavljeni konec meseca.














