Zdravstveni dom Šentjur je vpisovanje pacientov k novi zdravnici začel že opolnoči. Do sedme ure zjutraj so zapolnili vsa prosta mesta, zato ob uradnem odprtju ni bilo več možnosti za opredelitev, poroča STA.
Vodstvo zdravstvenega doma se je za nočni vpis odločilo zaradi visokih temperatur. Na ta način so se želeli izogniti dolgim vrstam čakajočih pred zdravstvenim domom.
Občanov o točni uri začetka vpisa niso predhodno obvestili.
Odločitev so sprejeli potem, ko so se ljudje začeli zbirati že pozno zvečer.
Pred uvedbo nočnega vpisa so pridobili pozitivno mnenje ministrstva za zdravje in Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije. Kljub temu so številni, ki so prišli ob običajnem odprtju zdravstvenega doma, ostali brez možnosti vpisa.
Zdravstveni dom Šentjur ocenjuje, da je v občini še vedno med 2000 in 3000 ljudi brez izbranega osebnega zdravnika. Te občane pozivajo, naj se vpišejo v ambulanto za neopredeljene bolnike.














