Okrožno sodišče v Novem mestu je 19-letnikoma izreklo zaporne kazni zaradi več nasilnih kaznivih dejanj nad mladoletniki. Obsojena sta bila zaradi napadov, ropov in groženj, ki so se zgodili v Novem mestu.
Dionisie Sandu je bil obsojen na šest let in pet mesecev zapora, Ideali Haliti pa na dve leti in pol zaporne kazni. Sodba še ni pravnomočna, poroča STA.
Sodišče jima je očitalo več napadov na dijake, med drugim tudi rope na avtobusni postaji. Po navedbah tožilstva sta delovala skupaj z drugimi osebami, vključno z mladoletnikom.
Sandu je bil dodatno obtožen tudi nasilja nad dijakom s posebnimi potrebami, pri čemer je bil napad posnet in objavljen na spletu.
Oba sta se sojenju udeleževala prek videokonference iz pripora, kjer ostajata zaradi ponovitvene nevarnosti. Tožilstvo je dejanja označilo kot izjemno zavržna.
Sodišče je Halitiju izreklo tudi izgon iz Slovenije za obdobje petih let.














