Komunalno podjetje Vrhnika bo znižalo cene nekaterih storitev ravnanja z odpadki. Uporabniki bodo za obdelavo in odlaganje mešanih komunalnih ter kosovnih odpadkov plačevali več kot 15 odstotkov manj, poroča STA.
V podjetju poudarjajo, da so znižanje omogočili poslovni in organizacijski ukrepi. Ob tem izpostavljajo optimizacijo poslovanja in učinkovitejše ravnanje z odpadki.
Gre za redko potezo v času, ko številna komunalna podjetja zaradi višjih stroškov napovedujejo podražitve. Na Vrhniki so uspeli ustvariti pogoje za nižje cene kljub zahtevnim razmeram.
Pomembno vlogo je imela tudi sanacija poslovanja v letu 2025. Podjetje je po več kot 527.000 evrih izgube v letu 2024 lani ustvarilo nekaj več kot 251.000 evrov čistega dobička.
Prihodki podjetja so se povečali za približno deset odstotkov in dosegli 10,08 milijona evrov. K boljšim rezultatom so prispevali učinkovitejši delovni procesi in nižji stroški nekaterih storitev.
Podjetje je nadaljevalo tudi razvojne projekte. Med njimi izpostavljajo projekt DEPO ter vlaganja v vozni park, digitalizacijo in komunalno infrastrukturo.
Poslovanje podjetja in prihodnje načrte sta predstavila direktor Boštjan Aver in vrhniški župan Danijel Cukjati.














