Nogometni klub Maribor je dobil prvo okrepitev pod novim športnim direktorjem Zlatkom Zahovićem. V Ljudski vrt se po enoletni odsotnosti vrača Behar Feta, ki je v minuli sezoni v dresu Aluminija Kidričevo navduševal z odličnimi predstavami.
Triindvajsetletni desni krilni napadalec se v štajersko prestolnico seli po aktivirani klavzuli v pogodbi, ki je Mariboru omogočala predkupno pravico. V Kidričevem so se mu že zahvalili za njegov doprinos in mu zaželeli vse najboljše v nadaljevanju kariere, poroča Mariborinfo.
V šumi z desetimi zadetki in pokalnim naslovom
Feta je v rdeče-belem dresu Aluminija v lanski sezoni zbral 30 prvenstvenih in dva pokalna nastopa. Z desetimi zadetki je bil prvi strelec kluba, dodal je tudi tri asistence. Na igrišču je skupno preživel 2488 minut.
V klubu so poudarili, da je bil eden najpomembnejših členov ekipe v minuli sezoni, ki so jo kronali s pokalnim naslovom.
Feta: “V Kidričevem sem se počutil kot doma”
Ob slovesu od Aluminija je Feta povedal:
“O Aluminiju lahko povem same dobre besede. Zelo dobro sem se počutil v »šumi«, zelo lepo so me vsi sprejeli in poskrbeli, da sem se počutil kot doma. Rad bi se vsem zahvalil za gostoljubje, ki so mi ga izkazali. Klubu želim veliko uspeha in verjamem, da bo tudi nova sezona za Aluminij zelo dobra.”
Vrnitev po neuspešnem prvem poskusu
Za Feto to ni prvič, da obleče vijoličast dres. V Mariboru je bil že v sezoni 2023/24, a takrat ni dosegel pričakovanj, v 18 nastopih se ni vpisal med strelce . Sledila je posoja v Domžale, nato pa prestop v Aluminij, kjer je ponovno zagorel in dokazal svoj potencial.
Tokrat se v Ljudski vrt vrača kot prvoligaški strelec z desetimi zadetki in z dokazano kakovostjo . Maribor je vrnitev pospremil z zapisom:
“Nekatere poti te odpeljejo stran, prave pa te vedno pripeljejo nazaj. Hitrost je nadgradil z učinkovitostjo in se vrnil nazaj.”














