AKTUALNOKRONIKA

Noro divjanje slovenskega voznika pri Reki se je končalo s trimesečno prepovedjo vožnje

Noro divjanje slovenskega voznika pri Reki se je končalo s trimesečno prepovedjo vožnje

Hrvaška policija je med poostrenim nadzorom prometa v Primorsko-goranski županiji konec minulega podaljšanega vikenda zabeležila kar 270 prometnih prekrškov. Med najbolj izstopajočimi primeri je bil tudi slovenski voznik, ki je na avtocesti A7 pri Reki dovoljeno hitrost prekoračil za več kot 100 kilometrov na uro.

Globa in trimesečna prepoved vožnje

Policisti so v petek, 19. junija, nekaj pred 19. uro na območju križišča Jurdani ustavili 34-letnega slovenskega državljana. Ta je z avtomobilom slovenskih registrskih tablic v smeri Reke vozil s hitrostjo 205 kilometrov na uro, čeprav je bila na tem odseku omejitev 100 kilometrov na uro.

Zaradi hujše prekoračitve hitrosti so mu hrvaški policisti izrekli globo v višini 660 evrov ter trimesečno prepoved vožnje na Hrvaškem.

Napihal kar 2,40 promila

Policija je med nadzorom odkrila tudi več voznikov pod vplivom alkohola. Med 231 preizkušenimi vozniki jih je bilo kar 43 alkoholiziranih. Najvišjo stopnjo alkohola v krvi, 2,40 promila, so v soboto popoldne izmerili 48-letnemu hrvaškemu vozniku na območju Viškova. Policisti so mu preprečili nadaljnjo vožnjo, ga pridržali do streznitve in mu izrekli 1320 evrov globe ter trimesečno prepoved vožnje.

V času poostrenega nadzora so policisti ugotovili tudi 39 kršitev zaradi neuporabe varnostnega pasu, osem prekoračitev hitrosti, sedem primerov nedovoljene uporabe mobilnega telefona med vožnjo ter več drugih prometnih prekrškov.

Delitve: